Wakacje z EDISONEM

Wakacje z Edisonem są letnimi zajęciami edukacyjno-integracyjnymi prowadzonymi przez naszą szkołę od początku istnienia. Program zajęć dostosowany jest do dzieci w wieku 6-15 lat. Podczas wakacyjnych zajęć kładziemy nacisk na rozwijanie kreatywności poprzez gry manualne oraz intelektualne, poszerzanie wiedzy i szeroko rozumianą integrację dzieci. Każdy rodzaj aktywności nosi znamiona zabawy i jest dla dzieci wielką frajdą. Nie boimy się aktywności na zewnątrz – w minionych latach finałem każdego tematycznego tygodnia była wycieczka.

Tegoroczne wakacje, podobnie jak wakacje w 2020 roku, organizowane są zgodnie z reżimem sanitarnym. Wszelkie decyzje organizacyjne odnośnie wycieczek uzależniamy zatem od odgórnych zasad i wytycznych narzuconych szkołom przez sanepid.

Pięć powodów, dla których warto zapisać dziecko na zajęcia wakacyjne w naszej szkole. To proste!

• Zajęcia wakacyjne realizowane są w postaci tygodniowych bloków tematycznych. Każdy tydzień posiada motyw przewodni, wedle którego programowane są zajęcia.

• Elementy dydaktyczne funkcjonują w postaci zabaw aranżowanych, aktywizujących metod i form pracy, zabaw doświadczalnych, przekładu intersemiotycznego i innych.

• Program zajęć uwzględnia rytm dnia i predyspozycje dziecka – zaplanowany jest czas wolny, pora posiłku i relaksu.

• Zajęcia rozpoczynają się od godziny 9:00 i trwają do godziny 14:00.

• Szkoła sprawuje opiekę w wakacje od godziny 7:00 do godziny 17:00.

O szczegółach i warunkach zapisu dziecka na

Wakacje z EDISONEM

dowiedzą się Państwo w sekretariacie szkolnym

lub pod numerem telefonu 733-031-913.

Wakacyjny FUN PLAN

1. 28.06-02.07 ,,Ruch to zdrowie”, wycieczka: Trampoliny Hopsa Chorzów
  2. 05-09.07 „Być jak Picasso – zabawa ze sztuką”, wycieczka: MOCAK Kraków
  3. 12-16.07 „Stwory, potwory i inne dziwactwa”, wycieczka: Zatorland
  4. 19-23.07 ,,W świecie labiryntów”, wycieczka: Inwałd – Park Miniatur
  5. 26-30.07 „Tanecznym krokiem przez świat”, wycieczka: Amfiteatr w Parku Etnograficznym w Wygiełzowie
  6. 02-06.08 ,,Cuda na  kiju – zabawy w miejskiej dżungli”, wycieczka: Podziemny Olkusz
  7. 09-13.08 „Księciem i księżniczką być – zamki, legendy i dworskie obyczaje”, wycieczka: Zamek w Ogrodzieńcu + Park Doświadczeń Fizycznych
  8. 16-20.08 „Hetmanem wojsko stoi – o wielkich bitwach, wodzach i miastach”, wycieczka: Muzeum w Częstochowie, Jasna Góra.