O nas

Na początku była idea…

Niepubliczna Szkoła Podstawowa EDISON powstała w 2014 roku jako odpowiedź na potrzeby rodziców, którzy pragnęli dla swoich dzieci nowoczesnej, spersonalizowanej edukacji, zupełnie innej niż ta, którą proponują masowe szkoły podstawowe.

Tworząc założenia i cele programowe Naszej Szkoły opieraliśmy się na idei szkół fińskich. Od wielu lat uczniowie w Finlandii świetnie wypadają podczas różnorodnych testów, prezentują wysoki poziom wiedzy z nauk ścisłych i języków obcych, a przy tym chętnie czytają książki. Brzmi niesamowicie, prawda? A gdybyśmy powiedzieli, że ten wysoki poziom wiedzy i samoświadomości został osiągnięty niewielkim nakładem czasu, jaki uczniowie muszą poświęcić na naukę w domu?

Nasza Szkoła jest kontynuacją modelu edukacyjno-wychowawczego prowadzonego w sieci niepublicznych przedszkoli językowych „Małe Tygryski” , przede wszystkim zaś – zwieńczeniem marzeń założycielki i pomysłodawczyni.


 

 

Założycielka i pomysłodawczyni.

Kapitan statku EDISON.

„Przedszkola Małe Tygryski i szkoła EDISON to moje miejsca na ziemi i spełnienie moich marzeń. Uwielbiam tu przebywać. Dzieci napędzają mnie do działania i inspirują. Nie ma dla dyrektora nic bardziej satysfakcjonującego, niż prowadzenie miejsc, które tętnią życiem i przepełniają się dziecięcym gwarem. Od początku mojej przygody z edukacją tworzę placówki wyjątkowe i nowoczesne. Jestem zafascynowana fińskim systemem edukacji i uważam, że dzięki pracy, zaangażowaniu i kreatywności sukcesywnie zbliżamy się do ideału. A ideał to nauka, która staje się pasją i przyjemnością. Nauka oparta na dziecięcym apetycie odkrywania świata, pobudzaniu do samodzielnego myślenia i działania oraz rozwijania swoich zainteresowań. Nie boję się nieszablonowych rozwiązań, lubię nietuzinkowe formy pracy, kreatywne metody. Jestem zwolennikiem porzucania ławek i poznawania świata metodą doświadczalną. W moim wspaniałym zespole nauczycieli oraz specjalistów: psychologów, logopedów, terapeutów cenię niezależność i kreatywność. Ale jestem także nieustępliwa, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi jakość moich projektów i troska o dzieci. Myślę, że najważniejsza w zarządzaniu zespołem jest otwartość i akceptacja. Każdy z nas jest inny i ta odmienność sprawia, że wspólnie tworzymy fantastyczne dzieło i wciąż mamy apetyt na zdobywanie kolejnych szczytów.”

Kinga Grzybowska

dyrektor zarządzający

 

Dlaczego EDISON?

Długo szukaliśmy honorowego patrona dla naszej szkoły, wszak musiała to być postać rozpoznawalna i ciesząca się wielkimi zasługami. Bycie patronem to nie tylko zasługa ale i ogromna odpowiedzialność. Dlatego właśnie wybraliśmy Thomasa Edisona.

Oczywiście opatentowanie ponad tysiąca wynalazków to ogromne dokonanie – pamiętajmy o przełomowej dla ludzkości żarówce, silniku prądu stałego czy dyktafonie. Jednak postać naszego wynalazcy to coś więcej, niż tylko piękny umysł. Życie Thomasa Edisona pokazuje,  że wierząc w siebie, wyznaczając sobie ambitne cele i stale się doskonaląc można pokonać wiele przeciwności losu i osiągnąć sukces.

Tę złotą zasadę przekazujemy naszym uczniom każdego dnia. Motywujemy ich do działania, wspieramy, troszczymy się i pokazujemy,  że mogą osiągnąć sukces, który dla każdego z nich oznacza zupełnie coś innego.

 

O szkole

Sukces edukacyjny to przede wszystkim wzbudzenie w uczniu poczucia, że nauka nie jest przymusem a przyjemnością i sposobem na to, by poznawać świat. Osiągamy to pokazując przede wszystkim praktyczny aspekt zdobytej wiedzy. Nie koncentrujemy się zatem na teorii a na praktyce i doświadczaniu. Nauczyciel jest towarzyszem, który kroczy wraz z uczniem i razem z nim uczestniczy w doskonaleniu jego umiejętności. Ta nowa, zupełnie inna od dotychczasowej, rola nauczyciela jest jednym z kluczy do sukcesu.

Fiński system edukacji koncentruje się przede wszystkim na nauce samodzielnego i praktycznego myślenia, ponieważ szkoła poza przygotowaniem do egzaminów, musi także przygotować do życia. Te dwa cele są równie ważne. Stąd w Naszej Szkole nie bronimy się przed technologią, lekcjami z elementami muzyki, filmu, teatru, robotyki ale także gier planszowych i karcianych. Misją Naszej Szkoły jest dostarczenie odpowiednich narzędzi do dalszego samodoskonalenia i rozwoju uczniów na kolejnych szczeblach edukacyjnych.

Jednym z najważniejszych narzędzi otwierających uczniom drzwi na świat jest język angielski. Dobra znajomość języka międzynarodowego to nieograniczone możliwości rozwoju. Niezależnie od tego, czy uczeń preferuje nauki ścisłe, jest humanistą czy wiąże swoje życie z podróżowaniem – umiejętność komunikacji w języku angielskim sprawi, że wszędzie będzie czuł się dobrze i pewnie. Dlatego też lekcje języka angielskiego realizujemy w oparciu o sprawdzone nowoczesne metody nauczania. Dla lepszej  efektywności wprowadziliśmy zwiększoną ilość godzin języka angielskiego. A to z kolei sprawiło, że w sposób całkowicie naturalny nasi uczniowie wykroczyli ponad podstawę programową i realizują zakres rozszerzony.

 

 

Przedszkola pod patronatem szkoły EDISON.