Wielcy sercem


„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”
Albert Schweitzer

 

Nasza szkoła z wielką radością i zaangażowaniem bierze udział w różnych akcjach charytatywnych i dobroczynnych. Organizujemy zarówno duże akcje, jak i działamy na rzecz lokalnej społeczności. Radość z pomagania jest bardzo pięknym i niezwykle szlachetnym uczuciem, a młodzi ludzie niosący pomoc z uśmiechem na ustach napawają nas nauczycieli dumą. 

Wspieraliśmy i wspieramy

 

 

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chrzanowie

Podczas kiermaszu świątecznego „Xmas Party Time” zebraliśmy sumę w wysokości 7013,25 zł, która została przekazana wychowawcy ośrodka. W ten sposób przyczyniliśmy się do zrealizowania marzenia dzieciaków – wyjazd na zieloną szkołę do Pogorzelicy w czerwcu 2023 roku. Dobro czyni dobro!❤️

 

 

 

 

 

Rafik – schronisko dla bezdomnych zwierząt

Wspieramy całym sercem schronisko dla zwierząt w Bolesławiu, gdzie znajdują się również bezdomne zwierzęta z całej naszej Gminy. W Edisonie trwała zbiórka, podczas której uczniowie przynosili żywność, koce, ręczniki i inne rzeczy potrzebne schronisku. Zaangażowanie nas wszystkich dowodzi, że w grupie siła! ❤

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie.

Świąteczny kiermasz „X-MAS Party” w Edisonie przebiegał pod hasłem Rodzina-rodzinie. Dochód ze sprzedaży własnoręcznie wykonanych przez dzieci ozdób świątecznych przekazaliśmy na wsparcie ośrodka.

 

 

 

 

 

 

Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie.

Konto ośrodka zasilił dochód z organizowanego przez naszą szkołę letniego kiermaszu „Piknik Rodziny EDISONA”. Nasz rodzinny piknik to wielkie coroczne święto, na którym spotykamy się wraz z dziećmi i rodzicami na świeżym powietrzu, w urokliwej scenerii. Jednoczy nas chęć spędzenia ze sobą wspaniałych chwil ale i szczytny cel. Co roku bijemy rekord zebranych funduszy.

 

 

 

 

Akcja „Grosz do grosza” pod patronatem fundacji Być Bardziej.

W roku szkolnym 2017/2018 wspomogliśmy swoją obecnością i zaangażowaniem projekt Dzwonek na obiad. Celem akcji jest ofiarowanie ciepłego obiadu tym uczniom, których rodzice lub opiekunowie nie są w stanie samodzielnie zapewnić go swoim pociechom. Jeden ciepły posiłek dziennie to absolutne minimum dla prawidłowego rozwoju dziecka: minimum, na które najmłodsi z ubogich rodzin, często nie mogą liczyć w swoich domach.

 

 

 

 

 

 

 

Szlachetna Paczka. To dzięki Wam dzieją się cuda.

Od pięciu lat konsekwentnie wspieramy ideę Szlachetna Paczka, wspomagając rodziny z województwa małopolskiego. Akcja ta cieszy się w naszej szkole ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i rodziców. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu dotarliśmy z pomocą do wielu rodzin w trudnej sytuacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Góra Grosza. Fundacja Nasz Dom.

Co roku, na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet. Pomagamy w ten sposób dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

 

 

 

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Błękitne Anioły.

Każda kartka z podziękowaniami to dla nas wielka radość, tym bardziej, gdy jest dowodem na to, jak pięknie dzieci potrafią pomagać dzieciom i wiele uczyć się od siebie nawzajem. Czasami, żeby pomagać wystarczy rozejrzeć się dookoła siebie.