Jesteśmy dumni

„Dzieci trzeba tak wychowywać,

aby podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi.”

 

W naszej szkole wiele się dzieje – zawdzięczamy to oczywiście pełnym entuzjazmu i kreatywnym nauczycielom ale także niezwykle twórczym i aktywnym uczniom. Nasi uczniowie są zawsze gotowi do podejmowania wyzwań, niezwykle twórczy, wrażliwi i pełni empatii. To prawdziwa duma szkoły!

Bierzemy udział w wielu konkursach – szkolnych, powiatowych i ogólnopolskich, dzięki czemu możemy sprawdzić swoje umiejętności ale także poczuć ducha rywalizacji. Jest to zawsze wspólne wyzwanie, bo przecież dopingujemy się wzajemnie i wspólnie się przygotowujemy.

Staramy się jako szkoła, by nie działać szablonowo, wprowadzać innowacje pedagogiczne, ciekawe alternatywy dla utartych metod i form pracy. Aktywizujemy uczniów do działań na różnych płaszczyznach, pokazujemy, że każdy w naszej szkole znajdzie coś dla siebie. Zależy nam na tym, by odczarować szkolne uroczystości i pokazać, że można zrobić coś inaczej. To działa! Każdy, nawet niewielki sukces dzieci, staje się wielkim sukcesem szkoły – to nasza dewiza.

 

Osiągnięcia w Turnieju Strzeleckim

W roku szkolnym 2022/2023 nasi drużyny reprezentujące naszą szkołę uczestniczyły w dwóch Turniejach Strzeleckich. W turnieju „Zostań Kadetem” organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Chrzanowie, nasza drużyna zajęła II miejsce. Jej kapitan, Jakub – uczeń klasy 8, zajął I miejsce w kategorii indywidualnej.

Natomiast w III Wiosennym Turnieju Strzeleckim, organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Trzebini, Jakub zajął III miejsce w kategorii indywidualnej.

Osiągnięcie w Turnieju Pierwszej Pomocy

Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła Pamięta

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Uczniowie EDISON-a udali się na pobliskie cmentarze, by uporządkować groby włoskich ochotników walczących w powstaniu styczniowym.

Europejski Dzień Sportu

Biliśmy ogólnopolski rekord w czytaniu podczas akcji „Przerwa na czytanie”

II Międzynarodowa Edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie o wdzięcznej nazwie Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Bierzemy udział w międzynarodowych konferencjach edukacyjnych

Zajęcia języka angielskiego z edukatorem z Kingswood to fantastyczna przygoda i możliwość przetestowania swoich umiejętności językowych w naturalnym otoczeniu. Seria pt. Konferencje Edukacyjne Project cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Pomimo niewielkiej tremy, nasi uczniowie radzą sobie rewelacyjnie.

Wystawiamy sztuki na deskach szkolnego teatru!

Na deskach szkolnego teatru nasi Teatromaniacy wystawili (zbierając owacje na stojąco) sztuki: „Szkolne Potyczki”, „Ahoj Piraci” oraz „Impreza u Czarownicy”. W roku szkolnym 2020/2021 rozpoczęliśmy próby do kolejnego spektaklu o tytule „Gang Kudłatego i ostatni napad na bank”. Nie wykorzystujemy cudzych scenariuszy – tworzymy je wspólnie i omawiamy podczas zajęć teatralnych. Dzięki temu bohaterowie zyskują cząstkę nas samych!

Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”!

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Co roku udział w niej bierze kilkaset tysięcy uczniów, którzy jednego dnia, o konkretnej godzinie spotykają się, by wspólnie czytać książki. Jesteśmy w Was dumni!

Zorganizowaliśmy ślubowanie rodem z Piratów z Karaibów

Ślubowanie to w naszej szkole wielkie rodzinne święto, w które zaangażowani są wszyscy uczniowie. Starsze klasy przygotowują dla Pierwszaków bajkową, pełną zabawy i śmiechu uroczystość niczym bal karnawałowy. Nasi pierwszoklasiści występują na prawdziwej scenie, po czym zostają uroczyście pasowani na Ucznia Szkoły. Tradycyjnie, po części oficjalnej, odbywa się kameralne przyjęcie.

Organizujemy tematyczne noce filmowe w szkole!

Noc filmowa w szkole, to coroczna tematyczna impreza sezonu jesienno-zimowego, podczas której przebieramy się zgodnie z motywem przewodnim, wspólnie przygotowujemy poczęstunek, repertuar filmowy oraz atrakcje dla kolegów i koleżanek. Udało nam się zorganizować dwie edycje nocowania w szkole: „Strach się bać” oraz „Zlot Czarownic i wszystkich Strachów”.

Byliśmy w Londynie na obozie językowym!

Każdego roku, jesienią, chętni uczniowie uczestniczą w wielkim międzynarodowym wydarzeniu organizowanym przez Project Travel, czyli obozie językowym w Wielkiej Brytanii prowadzonym w oparciu o unikalny brytyjski program edukacyjny pod okiem nauczycieli z międzynarodowych ośrodków. Great job! Jesteśmy z Was dumni!