Nowoczesne technologie

Technologia nie jest zła!

Świat nieustannie się zmienia, a technologia na dobre wkroczyła do naszej rzeczywistości. Szkoła musi dotrzymywać jej kroku i pokazywać uczniom w jaki sposób korzystać z aplikacji, by się uczyć i rozwijać. . Zadaniem edukacji powinno być rozbudzanie ciekawości świata, pobudzanie głodu wiedzy i pokazywania wieloaspektowości rzeczywistości. Młodzi ludzie są zwani cyfrowymi tubylcami, szkoła chcąc dotrzeć do swoich uczniów, także musi korzystać ze zdobyczy technologii.

Interaktywna Sala Doświadczania Świata

Zadaniem profesjonalnej interaktywnej pracowni integracji sensorycznej, jest nie tylko wspomaganie dzieci potrzebujących terapii SI. Przygotowaliśmy ją z myślą o wszystkich uczniach po to, by stymulować układ nerwowy, rozwijać zmysły, uwrażliwiać i co najważniejsze – porządkować bodźce płynące z otoczenia. Sala integracji sensorycznej doskonale sprawdza się podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej, jako wsparcie terapii logopedycznej, a dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i wykwalifikowanemu specjaliście, z powodzeniem prowadzimy terapię SI. Wyposażyliśmy naszą salę w panele sensoryczne, projektory, magiczną sensoryczną podłogę, fluoroscencyjne tuby tworząc wszechstronną Salę Doświadczania Świata dla każdego ucznia naszej szkoły.

Magiczny dywan – uczymy się podczas przerw zupełnie o tym nie wiedząc!

Magiczny dywan to interaktywna pomoc dydaktyczna. Przystosowana zarówno dla dzieci i młodzieży jest ciekawą alternatywą dla przerwy międzylekcyjnej w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Wszyscy wiemy, jak ważny dla dzieci jest ruch. Jeżeli dodamy do tego jeszcze interaktywne ruchowe gry i zabawy o charakterze edukacyjnym – uzyskujemy połączenie idealne. Nasi uczniowie uwielbiają magiczny dywan.

Aplikacje edukacyjne to przyszłość.

Nie jesteśmy w stanie uciec od technologii, możemy natomiast nauczyć dzieci mądrze z niej korzystać i co najważniejsze – selekcjonować informacje. Mądrze i świadomie korzystające z internetu i aplikacji dziecko będzie potrafiło czerpać z niego to, co najlepsze. W naszej szkole dzieci przygotowują prezentacje multimedialne, pracują z wykorzystaniem internetu i tablicy interaktywnej. Nie boimy się wyzwań. Staramy się otworzyć dzieci na technologię po to, by dostrzegały jej zalety i nieograniczone możliwości.

Jednocześnie dużą wagę przywiązujemy do zagadnienia bezpieczeństwa w sieci. Organizujemy warsztaty i lekcje zarówno na temat prawa autorskiego jak i cyberprzemocy. Pokazujemy, że internet jest doskonałym narzędziem służącym do nauki, lecz należy tutaj także przestrzegać pewnych zasad. Nie jesteśmy anonimowi w sieci.