Nauka przez zabawę

Innymi słowy – nauka przez zabawę

 

Jak sprawić, by dzieci chętniej pogłębiały swoją wiedzę i zainteresowania? Wystarczy połączyć naukę z zabawą. Pokazać dzieciom, że w szkole można zdobywać wiedzę bawiąc się. Naszym celem jest zaktywizowanie dzieci do nauki i zbudowanie więzi pomiędzy nauczycielem a uczniem. Mamy do tego odpowiednie narzędzia i wiemy, jak to robić.

 

Spontaniczna zabawa jest najwyższą wartością edukacji. Dzięki niej dziecko rozwija się w sferze emocjonalnej, społecznej, umysłowej i fizycznej. Zabawa niejedno ma imię, można nią nazwać wiele form aktywności. Zasady są bardzo proste!

 W naszej szkole nie boimy się ubrudzić, cenimy sobie działania plastyczne, uwielbiamy przebieranki i zawsze jesteśmy gotowi do wyjścia na zewnątrz. 

 

 

Zaszczepić w dzieciach pasję do nauki – edukacja wczesnoszkolna

 

Tu właśnie swą rolę spełnia nauka przez zabawę. W nauczaniu zintegrowanym korzystamy głównie z metod aktywizujących, wykorzystujemy potencjał dziecka i nauczamy je w najbardziej naturalnym dla niego środowisku – podczas zabawy. Pozytywne emocje, które dziecko odczuwa w trakcie zabawy zwiększają jego zaangażowanie w cały proces edukacyjny.

 

 

 

 


Nauka przez zabawę w klasach starszych!

 

Naszą misją jako szkoły jest pielęgnowanie naturalnych predyspozycji dzieci i dbanie o to, by umiejętność myślenia dywergencyjnego nie zanikała a wręcz przeciwnie – stale się rozwijała. Edutainment w starszych klasach koncentrujemy wokół zdobyczy technologii ale także sięgamy do lubianych przez uczniów gier planszowych i preferowanych przez nich form rozrywki. Uczeń do pełni szczęścia potrzebuje mieszanki wiedzy, pracy i rozrywki.