5 grudnia – Konkurs – Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa

Gminny Konkurs Plastyczny„NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA ‘2022” organizowany przez Trzebińskie Centrum Kultury w Trzebini, ul. Kościuszki 74.32-540 Trzebinia,

Zasady konkursu:

Uczestnik konkursu wykonuje jedną pracę w formacie A6 (tj. standardowy format kartek pocztowych), która może łączyć różne techniki i materiały. Do dekoracji należy wykorzystać zewnętrzną część kartki oraz wyłącznie własnoręcznie wykonane elementy. W konkursie biorą udział tylko prace wykonane indywidualnie.

Kategorie wiekowe:
• klasy I-III szkoły podstawowe,
• klasy IV-VI szkoły podstawowe,
• klasy VII-VIII szkoły podstawowe,

Jury oceni prace w dwóch kategoriach według następujących kryteriów:
• zgodność z tematem
• kreatywność i wyobraźnia
• estetyka wykonania

Termin składania prac z załącznikiem – do 5 grudnia do Ilony Gajdzik-Skubis.
-> Karta zgłoszenia

-> Regulamin

6 grudnia – Mikołajki i Ugly Sweater Day

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy w wydarzeniu Ugly Sweater Day, który obchodzimy dn. 6.12.

W tym dniu zachęcamy całą społeczność szkolną, aby ubrali swoje świąteczne swetry lub bluzy – można do nich dodać ulubione świąteczne motywy i akcesoria, by uczynić ten dzień jeszcze bardziej radosnym;)

13 grudnia – Manufaktura Baniek – warsztaty dla klas I-III

13 grudnia klasy I-III pojadą na wycieczkę do Olkusza do Manufaktury Baniek.
Podczas wycieczki dzieci zwiedzą fabrykę, wezmą udział w warsztatach malowania baniek oraz z pewnością poczują ducha Świąt. 🙂

14 grudnia – Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Świąteczną

Regulamin Szkolnego Konkursu

14 grudnia – „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych” – wycieczka klas IV-VI

Dnia 14 grudnia klasy IV-VI jadą do Kina Sokół w Trzebini na lekcję multimedialną „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych” oraz seans filmowy.

Uczniowie podczas lekcji:

• dowiedzą się co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka
  • przekonają się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają Gwiezdne Wojny
  • odkryją, czym są domalówki
  • dowiedzą się, czy hobbici naprawdę byli tacy niscy
  • zobaczą, jak sprawić, by w lecie padał śnieg
  • dowiedzą się, jak aktor mógł zagrać tę samą postać 40 lat później

16 grudnia – Kiermasz Świąteczny

________________________________________________________________________________________________________________

10 listopada – Obchody Święta Niepodległości

W związku z patriotycznym świętem 11 listopada w szkole będziemy świętować Narodowe Święto Niepodległości 10 listopada tj. w czwartek. 11 listopada jest dniem wolnym.

Klasy I – III

•  Wykonanie kokard narodowych – (Klasa 1, 8:15-9:00), Klasa 3, 9:05-950, Klasa 2, 10:10 – 10:55)
  •  Udział w akcji „Szkoła do Hymnu”, odśpiewanie hymnu o godzinie 11:11
  •  Prezentacja utworów patriotycznych: Przybyli ułani; Piosenka młodego patrioty
  •  Historia i znaczenie święta, symbole narodowe – (sala klasy 1, 13:05-13:50)

Uwaga!

Uczniowie klas I-III – 10 listopada przychodzą w strojach krakowskich (jeśli dysponują) lub w barwach narodowych, biało-czerwonych.

Klasy IV – VIII

• Udział w akcji „Szkoła do Hymnu”, odśpiewanie hymnu o godzinie 11:11
  • Prezentacja utworu patriotycznego: Rota
  • Udział w nagraniu Ile wiemy na temat Historii Odzyskania Niepodległości?

Uwaga!

Uczniowie klas IV – VIII – 10 listopada przychodzą w strojach galowych.

14 – 16 listopada – Próbne Egzaminy Ósmoklasisty

W tych dniach, klasa VIII zmierzy się z próbnymi Egzaminami Ósmoklasisty. Będzie to okazja do zdiagnozowania wiedzy oraz umiejętności, a także zapoznania się z procedurami organizacji egzaminu.

Harmonogram próbnych Egzaminów Ósmoklasisty:
14 listopada, godz. 8:15 – język polski
15 listopada, godz. 8:15 – matematyka
16 listopada, godz. 8:15 – język angielski

17 listopada – Warsztaty zdrowego żywienia (dla rodziców)

Zapraszamy rodziców na bezpłatne warsztaty z dietetykiem P. Dominiką Kulczycką-Wójcik, które odbędą się 17 listopada o godzinie 16:00 – 18:00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej Edison w Trzebini.

Plan spotkania:

• „Moje dziecko nic nie je” – czy na pewno nic?
  • Głód, ochota czy pragnienie – czy wiesz co czuje dziecko?
  • Wybór – dzieci też mają prawo głosu
  • Świadome jedzenie czyli jedzenie bez bodźców
  • Talerz rodzica/opiekuna vs. talerz dziecka
  • Jak zachęcić do jedzenia
  • Emocje przy jedzeniu, a ryzyko zaburzeń odżywiania w przyszłości
  • Neofobia żywieniowa
  • Siła nawyku
  • Pytania uczestników spotkania

Ze względów organizacyjnych, proszę o potwierdzenie przybycia w wiadomości do wychowawcy klasy.

18 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, w dniach od 15 do 17 listopada odbędą się zajęcia tematyczne realizowane podczas Treningu Umiejętności Społecznych.

18 listopada (piątek), o godzinie 10:10 zostanie wykonane wspólne zdjęcie wszystkich uczniów.

Uczniowie i nauczyciele proszeni są o założenie ubrań w niebieskich barwach.

25 listopada – Nocowanie w Szkole – Noc w Wiosce Hobbita

Nocowanie w Szkole obejmuje uczniów klas 4-8 pod opieką nauczycieli.

Tematem przewodnim naszego spotkania będzie Noc w wiosce Hobbita.

W planie programu m.in.: wspólna kolacja, dyskoteka, karaoke i oglądanie filmów. Wszystkie atrakcje utrzymane będą w fantastycznym świecie Tolkiena!

START: 18:00

Regulamin nocowania w NSP EDISON