Koło Teatralne

To jest teatr. A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd.

~ Joanna Kulmowa

 

Kółko teatralne to zarówno forma aktywności jak i możliwość ekspresji twórczej dla naszych uczniów. Zajęcia teatralne aktywizują umysł i stymulują rozwój oraz emocje dziecka. Ponadto, uczniowie mają możliwość kształtować umiejętności posługiwania się językiem ojczystym w prozie czy też recytacji poezji ; rozwijają swoje zdolności potrzeb twórczych przez poznawanie różnorodnych form ekspresji. Teatr uwrażliwia na sztukę i kształtuje wrażliwą, indywidualną twórczą osobowość dziecka – a wszystko dzieje się poprzez zabawę Podczas ostatnich zajęć uczniowie tworzyli własny teatr cieni i rozwijali narrację .

 

Zajęcia prowadzone są przez naszą polonistkę i logopedę

– panią Mariolę Ciejkę w czwartki o godz. 13:55.