Zielona Szkoła klas I-III

DZIEŃ PIERWSZY
Dzień pierwszy w JuraPark – Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie był pełen wrażeń, emocji i wiedzy 😀Aktywne odkrywanie śladami dinozaurów uznajemy za udane!
Dzieciaki zwiedziły JuraPark z przewodnikiem, przeniosły się w inną rzeczywistość w Tunelu Czasu, odbyły morską przygodę w Prehistorycznym Oceanarium, zrelaksowały się podczas zabaw na tematycznym placu zabaw oraz poznały historię rodzinki „Krudów”. Były także ekscytujące momenty w kinie 5D, przy ognisku oraz w trakcie nocnego zwiedzania z dreszczykiem. Cały dzień wypełniony atrakcjami!
 

DZIEŃ DRUGI

Kolejny dzień kontynuowaliśmy naszą wycieczkę w JuraParku, czyli miejscu dobrej zabawy i doświadczania nauki z historią w tle.
Po śniadaniu dzieci miały warsztaty w poszukiwaniu skamielin i skamieniałości, znalazły nawet zęby dinozaura.
Ps. zachowały je na przyszłość, może się przydadzą. 
Po edukacji była chwila zabawy na wielkim placu zabaw, a po porannym rozruchu kolejne atrakcje – lekcja o smokach! 🐉
Uczniowie zwiedzili Muzeum Nauki i Ewolucji Człowieka korzystając z audioprzewodnika. Wiadomości o pradawnych czasach mali odkrywcy wykorzystali podczas ekspresji twórczej w trakcie warsztatów ,,Sztuka paleolityczna”.
Następnie Edisonki jedli przepyszną pizzę. Produkt hand made zadowolił nie tylko jaskiniowców, ale dodał wigoru, by odbyć seans filmowy i krótką lekcja edukacji polonistycznej i społecznej ,,Piszemy kartki pocztowe”. Adresatów prosimy, by wyczekiwali listonosza! 🙂 Wieczór upłynął z muzyką na pierwszym planie. Po wieczornych aktywnościach Edisonki pakowały wstępnie walizki i udały się na zasłużony odpoczynek.
 

DZIEŃ TRZECI

Na zakończenie Zielonej Szkoły dzieciaki uczestniczyły w warsztatach, podczas których wykonywały doświadczenia i zdobywały wiedzę przyrodniczą w praktyce. Po dużej porcji wiedzy nasi najmłodsi podzielili się na 3-osobowe grupy i wspólnie rozwiązywali zagadki . W ruchu, ćwicząc spostrzegawczość, technikę czytania, czytanie ze zrozumieniem, selektywne myślenie, kojarzenie osiągnęli sukces w podchodach w plenerze.

Pełni wrażeń, z nowymi doświadczeniami wracamy do naszych kochanych Rodziców🧡 Jesteśmy z siebie dumni – 3 dni offline, wszyscy zadowoleni, w pełnym składzie, zorganizowani, aktywni.

Dziękujemy Jurajski Park Krasiejów za fantastyczną przygodę i rewelacyjnie zorganizowany pobyt 🧡