Dzień Bibliotekarza

Świętujemy ,,Dzień Bibliotekarza” wspólnie z Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Trzebini ?
 
Wczorajsze przedpołudniowe lekcje klasy I-III przeniosły do trzebińskiej biblioteki, gdzie uczestniczyły w tematycznych zajęciach. Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę od złożenia życzeń dla pracowników tej instytucji, którzy mieli wczoraj swój dzień. 🙂
Kolejno dzieci zwiedziły agendy, zapoznały się z zawodem bibliotekarza czy też księgozbiorem dla dzieci.
Edisonki dowiedzieli się też jak korzystać ze zbiorów, jak wyglądała dawna karta biblioteczna, a jak katalogowane są książki obecnie. Nie obyło się bez zabaw, chwil z lekturą oraz warsztatów mydlarskich! ??Mali rzemieślnicy wykonali mydło hand made!
Czas był niezwykle owocny oraz profesjonalnie zagospodarowany.
 
Dziękujemy za merytoryczną lekcje oraz świetne warsztaty! Brawa dla Pań prowadzących. Życzymy samych sukcesów, przygód niczym z ,,Baśni Tysiąca i jednej nocy” oraz mnóstwa energii:)