Dzień Bibliotekarza

Świętujemy ,,Dzień Bibliotekarza” wspólnie z Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Trzebini 🥳
 
Wczorajsze przedpołudniowe lekcje klasy I-III przeniosły do trzebińskiej biblioteki, gdzie uczestniczyły w tematycznych zajęciach. Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę od złożenia życzeń dla pracowników tej instytucji, którzy mieli wczoraj swój dzień. 🙂
Kolejno dzieci zwiedziły agendy, zapoznały się z zawodem bibliotekarza czy też księgozbiorem dla dzieci.
Edisonki dowiedzieli się też jak korzystać ze zbiorów, jak wyglądała dawna karta biblioteczna, a jak katalogowane są książki obecnie. Nie obyło się bez zabaw, chwil z lekturą oraz warsztatów mydlarskich! 🧼🫧Mali rzemieślnicy wykonali mydło hand made!
Czas był niezwykle owocny oraz profesjonalnie zagospodarowany.
 
Dziękujemy za merytoryczną lekcje oraz świetne warsztaty! Brawa dla Pań prowadzących. Życzymy samych sukcesów, przygód niczym z ,,Baśni Tysiąca i jednej nocy” oraz mnóstwa energii:)