Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 
W naszej szkole, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Niech Cię wiersze zachwycą” poznaj liryczne oblicze Aleksandra Fredry. Uczniowie mistrzowsko przedstawili utwory jednego z patronów 2023 roku. W tym roku przypada 230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza.
 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, gromkie brawa dla zwycięzców:
Klasy młodsze:
I miejsce: Agata P. kl. 3 ,, Małpa w kąpieli”,
II miejsce: Maja O. kl. 2 ,,Bajka o sowie”,
III miejsce: Oskar Sz. kl. 1 oraz Ignacy K. kl. 3 ,,Paweł i Gaweł”.
 
Klasy IV-VIII:
I miejsce: Jakub M. klasa V ,,Ojczyzna nasza”,
II miejsca: Ewa T. klasa VIII ,,Lubić i kochać”.
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:
 
,,Niech się dzieje wola nieba! Z nią się zawsze zgadzać trzeba” – Celebrujmy język ojczysty nie tylko dzisiaj!