WŁĄCZAMY SIĘ W POMOC UKRAINIE!

Szanowni Państwo,

Jesteśmy świadkami wstrząsających i tragicznych chwil dla Ukrainy i jej mieszkańców. Wojna, którą każdy z nas znał z opowieści przodków, i której nikt z nas nie wyobrażał sobie w najczarniejszych scenariuszach, właśnie toczy się na naszych oczach.

Całym sercem jesteśmy z obywatelami Ukrainy! Wojna to siła niszcząca budynki, ale przede wszystkim rozdzierająca serca. Serca rodzin, serca dzieci. Dzieci nie mogą dorastać w świecie owładniętym terrorem i strachem, uczyć się świata w jego najbardziej mrocznej odsłonie. Rodziny powinny być razem, w bezpiecznym miejscu.

Wobec ostatnich wydarzeń nasza Szkoła zrobi wszystko co możliwe, by pomóc naszym sąsiadom.

Włączamy się w Pomoc Ukrainie wspólnie z Jarosław Okoczuk i Gmina Trzebinia. Organizujemy transport obywateli Ukrainy spod polskiej granicy (Medyka) szkolnym busem do Trzebini, skąd będą mogli zostać ulokowani u osób oferujących miejsca – zgłoszonych do Gminy. Jednorazowo możemy zabrać około 30 osób. Zrobimy kilka kursów. Godziny wyjazdów i powrotów do Trzebini będziemy podawać na bieżąco.

 

Od poniedziałku 28 lutego do czwartku 3 marca, w godzinach pracy szkoły można przynosić do szkoły rzeczy wymienione poniżej.

Potrzebne będą:

  • koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace,
  • ubrania, peleryny przeciwdeszczowe,
  • środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów,
  • bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry,
  • zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe.
  • żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.
  • folia stretch potrzebna przy pakowaniu.
  • Lwów potrzebuje także generatorów prądotwórczych o dużej mocy.

Wszystkie produktu będą sukcesywnie odwożone do Krakowa na Stadion Miejski przy ul. Reymonta.

W przypadku trudności dostarczenia paczki wsparcia do szkoły proszę o wiadomość dostępnymi kanałami komunikacji – paczka zostanie odebrana od darczyńcy ,,door to door.

Wsparcie szkoły w działaniach logistycznych dot. pakowania, dostarczenia zebranych ,,paczek wsparcia i transport ich do Karkowa na miejsce zbiórki: Stadion Miejski przy ul. Reymonta.

Proszę także w miarę możliwości i chęci o skierowanie prośby do znajomych o wsparcie w/w inicjatyw. Udostępnij, przyłącz się, pomóż.

Zbiórki i ewentualne inne działania wspierające mieszkańców Ukrainy będę kontynuowane tak długo jak będą potrzebne.
Jesteśmy solidarni z Ukrainą!