Poznajcie Ediego!

Poznajcie Ediego – psa terapeutę, który już od przyszłego roku szkolnego będzie pełnoprawnym pracownikiem naszej szkoły. Edi aktualnie wraz ze swoim opiekunem szkoli się intensywnie, by uzyskać certyfikat uprawniający go do pracy z dziećmi. Co to oznacza? Już od września w naszej szkole pojawi się DOGOTERAPIA!

 

Słysząc słowo dogoterapia naturalnym jest, że kojarzymy je z rodzajem leczenia. Ale dogoterapia bynajmniej leczeniem nie jest – obecność psa terapeuty wpływa pozytywnie na motywację do pracy nad sobą, kontrolę emocji, a przede wszystkim koncentrację uwagi. Dzieci mające kontakt ze zwierzętami są empatyczne, wrażliwe i potrafią lepiej funkcjonować w grupie. Edi będzie pracował zarówno podczas zajęć indywidualnych jak i grupowych. Kim jest nasz czworonożny przyjaciel?

 

 

 

 

 

 

Edison, w skrócie Edi to Cavalier king charles spaniel. Jest to rasa z wyraźnymi predyspozycjami do pracy z ludźmi (tak, nie każdy pies może być terapeutą). Cavaliery to psiaki o wyjątkowej łagodności, pozbawione lęku i uwielbiające towarzystwo ludzi. Wykazują się postawami prospołecznymi, co w dogoterapii odgrywa kluczową rolę. Będzie to zatem nasz wymarzony kompan, czego dowodem była zapoznawcza wizyta w naszej szkole. Chyba mu się spodobaliśmy.

Powodzenia na szkoleniu Edi! Nie możemy się już ciebie doczekać.