Wspieramy się

Szkoła powinna oferować wsparcie rodzicom! Motto to figuruje w różnego rodzaju pracach i artykułach naukowych opowiadających o nowoczesnej edukacji oraz o tym, co powinno się zmienić w szkołach masowych. W czasie naznaczonym pandemią oraz pracą i edukacją zdalną, wsparcia potrzebujemy wszyscy. Aby skutecznie wspierać nasze dzieci, my dorośli także powinniśmy być wspierani w profesjonalny sposób. Stad pomysł na cykl spotkań szkoleniowych w naszej Szkole.

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na warsztaty, które poprowadzi nasza pani psycholog, mediator szkolny – Joanna Warywocka. Tematyką zajęć będzie złość w relacji rodzic – dziecko.

Skąd pomysł na takie szkolenie? Z życia. Chyba każdy rodzic, niezależnie od tego, jaki model wychowania preferuje i jak łagodnym na co dzień jest człowiekiem, miewa czasem chwile bezradności, zwątpienia czy rezygnacji. Złościmy się okazując naszą złość na najróżniejsze sposoby, a po czasie dostrzegamy, że niepotrzebnie daliśmy się ponieść emocjom. Podczas szkolenia dowiemy się nie tylko, jak na nasze negatywne emocje reagują dzieci, ale poznamy także techniki radzenia sobie z trudnościami, budowania relacji, kompromisu i wzajemnego zaufania. Tematyka jakże aktualna, niezależnie od wieku naszego dziecka, a gdy jeszcze doradza nam wykwalifikowany specjalista – sukces murowany!