Euroweek Szkoła Liderów

Uwielbiamy edukację holistyczną, zwłaszcza ukierunkowaną na rozwój kulturowy. Owszem, uczymy się konkretnych przedmiotów, zdobywamy oceny, piszemy sprawdziany. Jednakże, jeżeli tylko pojawia się możliwość – opuszczamy mury szkoły, by uczyć się doświadczając, odczuwając, smakując i zwiedzając. A gdy jeszcze dodatkowo możemy nawiązać nowe, międzynarodowe przyjaźnie – nie trzeba nas namawiać! Wchodzimy w to! Tak właśnie było w przypadku projektu Euroweek!

To już nasza druga przygoda z fundacją Euroweek Szkoła Liderów. Pierwsza wyprawa na ziemię kłodzką, w której braliśmy udział odbyła się w kwietniu 2018 roku. Potem nasze plany pokrzyżowała pandemia i nauczanie zdalne. W tym roku, ku naszej wielkiej radości, udało nam się ponownie spotkać z wolontariuszami z całego świata w zaśnieżonym Międzygórzu. Było niezwykle twórczo, intensywnie i… międzynarodowo. Przy okazji poznaliśmy się z mniej oficjalnej strony i zintegrowaliśmy na całego. Niektórzy odkryli w sobie zdolności marketingowe i reżyserskie. Kto wie, może jest wśród nas jakaś przyszła sławna persona? 🙂