Szkoła Roku 2021 – 1. miejsce w powiecie chrzanowskim, 6. miejsce w województwie małopolskim

Pozytywne recenzje i uznanie ze strony Rodziców i Uczniów są dla nas niezwykle budujące i dają mnóstwo energii, gdy jednak sympatycy zgłaszają naszą kandydaturę do tytułu Szkoła Roku 2021 w wielkim ogólnopolskim plebiscycie edukacyjnym – nasze skrzydła sięgają kosmosu. Stało się! Zajęliśmy zaszczytne 1. miejsce w powiecie chrzanowskim i 6. miejsce w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego plebiscytu Szkoła Roku. Co to oznacza? Jesteśmy 6. najbardziej cenioną i najpopularniejszą szkołą w całej Małopolsce, a 1. w powiecie chrzanowskim. Brzmi fantastycznie, prawda?

Co roku, pod koniec października Gazeta Krakowska ogłasza edukacyjny plebiscyt chcąc pokazać szkoły cenione i lubiane zarówno przez uczniów, jak i rodziców. Najpierw laureaci zostają wybierani w obrębie powiatów, następnie województw i wreszcie – całego kraju. Na lokatę w plebiscycie wpływ mają oddawane głosy, za którymi stoją uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele. To czyni ten ranking wyjątkowo ważnym.

W rankingu Gazety Krakowskiej pojawiliśmy się pierwszy raz, co ma zapewne związek z niedawną zmianą profilu edukacyjno-wychowawczego naszej Szkoły. Od wielu lat nasza placówka może poszczycić się mianem szkoły bez negatywnych zjawisk rówieśniczych
w postaci hejtu, stalkingu, obrażania.
 Nasi uczniowie zdobywają wiedzę w bezstresowej atmosferze, w otoczeniu, w którym naczelną ideą jest personalizacja i poszanowanie praw dziecka. Nie są to puste frazesy – dzieci uwielbiają naszą szkołę, czują się tu bezpiecznie. Chętnie uczestniczą w zajęciach dodatkowych, biorą udział w projektach organizowanych przez nauczycieli. Dużo się u nas dzieje!

Szanowni Państwo, dziękujemy za każdy oddany głos na Naszą Szkołę. Postaramy się nie zawieść Państwa zaufania i dalej działać w imię naszych idei. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie w plebiscycie Szkoła Roku.