Kochamy wycieczki!

Naszą Szkołę wyróżnia spośród innych nie tylko nowy profil edukacyjno-wychowawczy o nazwie Szkoła Dobrej Energii i Pozytywnej Edukacji, lecz także wyjątkowe upodobanie do wycieczek, wyjść i akcji szkolnych. Cóż poradzić, że lubimy się ruszać, odkrywać, doświadczać i poszerzać horyzonty 😊 Pandemia sprawiła, iż musieliśmy odłożyć na bok naszą pasję, jednakże w tym roku, pełni nadziei na całoroczną edukację stacjonarną, konsekwentnie powracamy z wycieczkami.

Rozpoczęliśmy sezon wycieczkowy już w ubiegłym roku po powrocie do szkoły – zwiedzaliśmy zamek w Rabsztynie, byliśmy we Fly Parku w Jaworznie, spacerowaliśmy po mieście napawając się pięknem lokalnych zabytków. Podczas wakacji natomiast oferowaliśmy uczestnikom Wakacji z Edisonem piątkowe wycieczki w różnorodne, bliższe i dalsze miejsca. Wybraliśmy się do Podziemnego Olkusza, gościliśmy w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, odwiedziliśmy dinozaury w Zatorlandzie, zamek w Ogrodzieńcu, Park Miniatur w Inwałdzie, Muzeum w Częstochowie oraz Amfiteatr w Parku Etnograficznym w Wygiełzowie.

Rok 2021/2022 rozpoczęliśmy integracją na szeroką skalę – uczniowie klas 1-3 na początku września odwiedzili Geosferę w Jaworznie, pod koniec miesiąca wybrali się z wizytą do pana Ambrożego Kleksa do Katowic. Wraz z klasami starszymi udaliśmy się na trzydniową wycieczkę Wisła-Ustroń, podczas której wędrowaliśmy po górach, szaleliśmy w parku linowym i wspólnie zwiedzaliśmy przepiękną okolicę. 30 września natomiast świętowaliśmy wspólnie Dzień Chłopaka na ognisku. Integracja 300% normy 😊.

Co planujemy na pozostałe miesiące roku szkolnego, skoro już we wrześniu tyle się u nas działo? Planujemy więcej! Trzymamy kciuki, by rzeczywistość pandemiczna i lock down ominęły nas szerokim łukiem.