Profesjonalne badanie wzroku w naszej Szkole!

Powrót do nauki stacjonarnej na ostatni miesiąc roku szkolnego budził wiele różnych emocji. Obawiano się, że dzieci zostaną przeciążone sprawdzianami i kartkówkami i będą musiały nadrabiać zaległości z czasów nauki zdalnej. W naszej Szkole żadna z tych sytuacji nie miała miejsca. Sukcesem edukacji zdalnej w Edisonie było płynne przejście z trybu online do trybu stacjonarnego. Jednakże wcale nie oznacza to, że nie wyznaczyliśmy sobie ambitnych celów. Bynajmniej.

Nauka stacjonarna to, oprócz poczucia odosobnienia, także ogromne obciążenie dla wzroku. Dzieci spędzały wiele godzin dziennie przed komputerem, a jak wiadomo – światło monitora nie jest dobre dla oczu. Ryzyko nabytych wad wzroku wzrastało z każdym tygodniem nauki zdalnej, podobnie jak i kolejki do optometrystów diagnozujących wady wzroku. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw naszym dzieciom i rodzicom – zorganizowaliśmy profesjonalne badanie wzroku u nas, na Grunwaldzkiej 101, w Trzebini.

 

W poniedziałek, 14 czerwca zawitał do nas zespół profesjonalnych optometrystów, którzy rzetelnie, w sposób przyjazny dla dzieci przeprowadzili badanie wzroku. Całe przedsięwzięcie zostało ufundowane przez dyrektora szkoły, panią Kingę Grzybowską, a co za tym idzie – było całkowicie bezpłatne. Każdy rodzic otrzyma wynik badania w formie zaświadczenia. Nasze Edisonki spisały się na medal. Nie ma im się co dziwić, zbadano ich w przyjaznym i znajomym otoczeniu szkolnym, w którym czują się komfortowo.