Czy można być eko i rozwijać kreatywność jednocześnie?

W dobie gwałtownych zmian klimatycznych i stale rozwijającej się cywilizacji dbanie o środowisko i ekologia są kwestiami, które zasługują na szczególną uwagę w szkole. Oprócz wiedzy z zakresu matematyki i języków obcych, jesteśmy zobowiązani, by nauczyć dzieci szanować naszą planetę, po to by była atrakcyjnym domem dla kolejnych pokoleń. W naszej szkole wszelkie inicjatywy związane z ochroną środowiska są stale wplatane do programu zajęć lekcyjnych. Ponadto segregujemy odpady i motywujemy do oszczędzania chociażby wody i energii. Tym razem nie było inaczej.

 

 

 

 

 

 

W piątek 7 maja świętowaliśmy „Dzień bez śmiecenia”. Postanowiliśmy więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zaproponować dzieciom zabawę polegającą na stworzeniu przebrania z produktów, które mogą zostać poddane recyklingowi. Kreatywnie i pouczająco! Pracom twórczym towarzyszyły pogadanki na temat znaczenia recyklingu dla kondycji naszej planety, uświadomienie dzieciom, że aby być eko, muszą zacząć traktować odpady nie jako śmieci, a jako surowce. Jak zawsze, tak i tym razem kreatywność i pomysłowość dzieci przerosła nasze oczekiwania. Powstały przepiękne i oryginalne przebrania, a młodzi z dumą oświadczyli, że bycie eko jest super! Tak trzymać.

 

 

 

 

 

 

 

W zeszłym roku skoncentrowaliśmy się na gospodarce wodnej motywując się wzajemnie do oszczędzania wody. Tworzyliśmy infografiki i plakaty pokazując w jaki sposób można oszczędzać wodę oraz udowadniając jak duże korzyści z tego wynikają dla naszej matki Ziemi. Absolwenci naszej szkoły na pewno będą świadomymi ekologami.