Siła społeczności

Czym byłaby szkoła, gdyby nie uczniowie? Szkoła jest dla dzieci – to motto towarzyszy nam już od wielu lat podczas budowania społeczności szkolnej i rozwijania naszej szkoły. Z roku na rok stajemy się lepsi! Rozwijamy się dzieci rodzinom, które powierzyły pod naszą opiekę swoje dzieci. Dziękujemy!

Święta Wielkanocne to zawsze w naszej szkole wyjątkowy czas. Celebrujemy wspólnie uroczystości i wydarzenia, które kojarzą się z rodzinnym ciepłem. Zazwyczaj spotykaliśmy się w budynku szkoły przy rękodziele, filiżance ciepłej herbaty lub aromatycznej kawy i słodkościach. Dzieci spędzały wspólnie czas z dala od szkolnych ławek, a rodzice mogli się lepiej poznać i wziąć pod lupę (oczywiście z przymrużeniem oka) wychowawcę. Niestety rzeczywistość zdalna sprawiła, że i w tym roku nie mogliśmy zasiąść podczas wielkanocnych warsztatów przy wspólnym stole. Zasiedliśmy zatem przy wspólnym srebrnym ekranie, czyli wykorzystaliśmy do warsztatów naszą platformę edukacyjną Microsoft Teams. Udało się! Były uśmiechy na twarzach, ploteczki, wspólna rodzinna praca i przepiękne stroiki wielkanocne.

 

Drodzy Rodzice, dziękujemy za obecność, wsparcie, pracę i zaangażowanie w wielkanocne rękodzieło. Jesteście wielcy!

Szkoła zyskuje zupełnie nowy wymiar, gdy potraktujemy ją jako zespół, społeczność. Wtedy wszelkie działania edukacyjne i wychowawcze nabierają znaczenia.