Read in English

Język angielski jest dziś „językiem urzędowym świata” otwierając drzwi do liceów z międzynarodową maturą, a potem studiów na zagranicznych uczelniach. Dlatego najlepiej zacząć naukę angielskiego już we wczesnych latach szkolnych. Nasza szkoła od początku swojego istnienia jest szkołą o wyraźnym profilu językowym. Już pierwszaki otrzymują możliwość nauki języka angielskiego w wymiarze czterech godzin tygodniowo, klasy starsze – pięciu godzin.

Aby nauczać języka angielskiego na wysokim poziomie i uzyskać satysfakcjonujące wyniki na egzaminie ósmoklasisty nie wystarczą karty pracy. Kluczem do sukcesu jest pokazanie języka angielskiego w jego naturalnym środowisku, zagłębienie w brytyjską i amerykańską kulturę, a także nauka myślenia w obcym języku. Nasi uczniowie biorą udział w licznych szkolnych konkursach wymagających aktywności w języku angielskim – uczą się skutecznie komunikować oraz projektują grafiki. Co roku szkoła organizuje także obóz językowy w Londynie.

Pomimo, iż nauka zdalna odebrała nam wiele możliwości, staramy się trzymać rękę na pulsie i pielęgnować zapał do nauki języka oraz sympatię, jaką nasi uczniowie darzą przedmiot. Luty był zdecydowanie miesiącem upływającym pod hasłem „Read in English”. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać fragment prozy w języku angielskim wraz z możliwością stylizacji pasującej do wybranego utworu. Filmy z ich wykonaniem zagościły na szkolnym Facebooku, gdzie także odbyło się głosowanie. Dziękujemy wszystkim sympatykom naszych uczniów za wzięcie udziału w głosowaniu. Efekty były znakomite.