Happy Days – zdalnie kreatywnie

Jesienne wieczory są coraz dłuższe, a końca edukacji zdalnej nie widać. Nie narzekamy w żadnym wypadku, grunt to pozytywne myślenie i dobrze opracowany plan edukacji zdalnej.

 W naszej szkole, od zawsze, równie ważne co nauka są rówieśnicze więzi, budowanie szkolnej społeczności i działania wywołujące na twarzach szeroki uśmiech. Stąd idea cyklu akcji pod radosnym tytułem Happy Days.

Happy Days to ogólnoszkolna zabawa dla małych i dużych, a także dla edisonowych belfrów. Zapoczątkowana jeszcze podczas nauki stacjonarnej, wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością – można nawet powiedzieć, że podczas edukacji zdalnej, zamknięci w domu, tym chętniej szukamy okazji, by zrobić coś nieszablonowego.

Jak wziąć udział w Happy Days? Wystarczy się… przebrać! Co jakiś czas w librusowym terminarzu pojawia się wyzwanie, czyli tak zwany motyw przewodni przebieranki. Tak, Happy Days to bal przebierańców! Nie trzeba jednak wyszukanych kostiumów, a odrobinę inwencji twórczej, wszak kawałek zasłony może okazać się peleryną superbohatera. Liczy się zabawa i ilość zdobytych kciuków i serduszek na Facebooku!

Edukacja zdalna, pomimo iż nie dorówna nauczaniu stacjonarnemu, otwiera przed nami nowe możliwości. Trzeba z nich skorzystać, by nie uronić ani kropli z dziecięcej fantazji i kreatywności. Szkoła nie tylko uczy, ale i rozwija wyobraźnię. Tego się trzymamy. #Zdalny_Edison

Na dowód, że zabawa była przednia, prezentujemy migawkę dwóch ostatnich akcji z cyklu Happy Days.

Dzień Stworków i Potworków

Dzień Postaci z Bajek